info@autonovosti.com
Moto GPSport

Markezova dominacija – MotoGP

1.66Kpregleda

Mark Markez osvojio je pol poziciju za treću trku sezone Moto GP šampionata, Veliku nagradu Amerike.

Španac u Hondi odvezao je najbrži krug u vremenu 2:03.188, ispred aktuelnog šampiona, zemljaka Horhea Lorenca. Vozač Jamahe bio je sporiji 69 hiljadita dijela sekunde.

motogp_1w44go0lbi3nq1k4zoyyxudilf

Treće mjesto osvojio je takođe vozač Jamahe Italijan Valentino Rosi sa 456 hiljaditinki zaostatka, dok je njegov zemljak u Dukatiju Andrea Janone bio četvrti. Najveće iznenađenje kvalifikacija bio je Kal Kračlo, koji će startovati sa pete pozicije.

Prvih 10 u kvalifikacijama zaokružuju Andrea Doviciozo, Maverik Vinjales, Aleš Espargaro, Dani Pedrosa i Skot Reding.

Trka za Veliku nagradu Amerike u Ostinu na programu je u nedelju u 21 čas, a možete je direktno pratiti na Sport klubu 3.